top of page
міся.jpg

Інтелектуально-пізнавальна вікторина

 “Люби і знай свій край”

 

«Україна – край величний»

1. Першою вітчизняною конституцією вважається Конституція гетьмана Пилипа Орлика, прийнята 5 квітня 1710 року. Конституція якої країни була прийнята раніше?

1.США

   2.України

3 . Франції та Польщі

 

2. Найвідоміші чоловічі монастирі іменуються Лаврами. Статус Лаври мають тільки шість монастирів у світі. Скільки з них знаходиться на території України?

1) 5

2) 2

3) 3

 

3. Як називається одна з найбільших пустель Європи, яка знаходиться в Україні в 30 км на схід від міста Херсон?

1) Олешківські піски

2) Альмерійська пустеля

3) Рин-Піски

 

4. В 1814 році в Україні Петро Прокопович зробив винахід, завдяки якому Україна в останні роки впевнено зберігає місце у трійці світових лідерів з виробництва певного продукту. Випереджаючи країни Європи за обсягами виробництва цього продукту у кілька разів, Україна є одночасно першою в світі з виробництва цього продукту на душу населення. Назвіть цей винахід і продукт, що виготовляється з його допомогою.

1.Жатка. Пшениця.

    2.Паровий пресс для віджиму олії. Олія.

    3.Рамковий вулик. Мед.

5. Назвіть море, яке має найменшу глибину у світі, яке розташоване в Україні.

1.Чорне море

2.Азовське море

3.Каховське море

6. Побачивши картини цієї художниці, Пабло Пікассо прийшов у повний захват. У 1954 році на виставці він порівняв її роботи з відомою художницею Серафін Луіс. А також він сказав: «Якби у нас був художник такого рівня, ми б змусили весь світ говорити про нього”. Про яку талановиту українську художницю йде мова?

1.Катерина Білокур

  2.Марія Примаченко

3.Тетяна Яблонськая

7. Дата утворення нашого села Преслав

1.1800р

2.1961р.

3.1861р.

8. Це дерево часто зустрічається у нашому місті, має лікарські властивості, краще всього поєднується з асфальтом. Може вижити в асфальтній лунці 60 років. Назвіть це дерево.

1.акація

    2.липа

3.каштан

9.Це дерево невибагливе, швидко росте. Воно характерне для промислових регіонів. Красу та витонченість українських дівчат порівнюють з цим деревом. Назвіть його.

1.береза

    2.тополя

3.верба

10.Назвіть букву, з якої починається більшість слів в українській мові

  1. г

2.п

3.о

 11.Це – перша книга, надрукована в Україні механічним способом. Видана у 1574 році у Львові першодрукарем І. Федоровим. Друкування цієї книжки тиражем близько 1000 примірників тривало майже рік.
Назвіть цю книжку.

1.«Апостол»

  1. «Новий Заповіт до Псалтиря»

  2. «Азбука» («Буквар»)

Відповіді надсилати на цю електронну адресу: lubowgoguncka@gmail.com

Статистика читання

Формування звички читати

За даними pro.mova, 2/3 респондентів високо оцінили роль сім’ї та школи у формуванні читацьких звичок. При цьому респонденти,

  • народжені після 1984 року віддають пріоритет саме впливу родини,

  •  а народжені до 1984 – впливу школи.

Дослідження GfK Ukraine за 2020 і 2021 роки підтверджують, що наявність батьків-читачів, впливає на звичку до читання в дорослому віці: читачі вдвічі частіше мали батьків-читачів, ніж нечитачі.

При цьому читачам батьки значно частіше читали у дитинстві, аніж нечитачам.

Читання дітям

Як інформує pro.mova, лише 27,7 % опитаних, які мають дітей та/або внуків, стверджують, що читають їм щодня. При цьому більшу активність дорослі виявляють, читаючи дітям дошкільного віку. У поглиблених інтерв’ю  зафіксувала часто повторювані нарікання респондентів на те, що дітей щораз важче змушувати читати, надто за альтернативи телебачення чи комп’ютера, важко втримувати увагу навіть при читанні.

 

 За даними GFK Ukraine, родин з дітьми до 15 років, в яких діти прочитали хоча б одну книжку (або батьки їм читали), у 2021 році стало суттєво менше: 44 %, порівняно з 57 % у 2020-му.

 

Лише 27,7%  українців . в яких є діти ( внуки)  щодня читають з  їм/ з ними.

 

 

У цій ситуації, напевно, завдання стоїть перед батьками: запропонувати дитині якісні цікаві книжки з захоплюючим сюжетом, пригодами, звернути увагу дитини на книжку, прорекламувати, заінтригувати… і це можуть бути комікси!

 

Видавництво «Ірбіс Комікси» (Издательство «Ирбис Комиксы», Irbis Comics Publishing) пропонує читачам захоплюючі, розвиваючі та історичні комікси для дітей та молоді. Видаються всесвітньовідомі бестселери!

 Для діток молодшого віку  - комікси про всесвітньовідомих Смурфиків, для дітей шкільного віку – розвиваюча серія історичних коміксів про пригоди Джеронімо Стілтона,

для старшокласників  –комікси «Економіка...» та «Володимир – Князь Київський». А ще неймовірно цікавою буде серія коміксів для дітей про догляд за зубами – «Зубси», бо здорова усмішка – це справжня супер сила!

 

Завдяки  коміксам діти навчаються читати, починають захоплюватися читанням і приділяти йому більше часу. Читати дітям комікси – це сучасно та розумно!

Вплив читання на розвиток особистості

У дослідженні pro.mova 60,8 % респондентів вважають, що читання є запорукою успішності людини у суспільстві загалом, і в українському зокрема (53,4 %). Понад 80 % опитаних розглядають читання як важливий компонент саморозвитку, водночас для більшості

 (майже 70 %) саморозвиток сьогодні не є пріоритетом. 

 

 

 

Водночас GfK Ukraine простежив, що серед дорослих-нечитачів частка респондентів з вищою освітою є більш, у понад 2 рази нижчою, ніж частка таких респондентів серед дорослих-читачів. За родом занять серед дорослих-нечитачів значно більше робітників,

тоді як серед читачів переважають спеціалісти з вищою освітою або службовці.

 

Читання і дозвілля

Згідно зі звітом pro.mova, читання входить до трійки найпоширеніших способів проведення дозвіллєвих практик, поступаючись лише:

  • перегляду телебачення (близько 80 % опитаних)

  •  спілкуванню з друзями і близькими (близько 70 % опитаних).

  •  Перевагу читанню на дозвіллі надають майже 65% респондентів.

  • Інтернет-сторінки переглядають близько 40% людей,

  •  фільми дивляться близько 30%.

 

             Придбання книг

 

За результатами дослідження GfK Ukraine у 2020 році

30 % дорослих придбали щонайменше одну книгу протягом останніх трьох місяців. При цьому покупців книжок за останні 7 років стало менше:

у вересні 2010 року їх частка складала 42 %.

У 2014 році показники суттєво не змінилося.

 Водночас щодо придбання книг для дітей,

то у 2021-му їх купували 23 % опитаних,

 порівняно з 28 % у 2020-му. 

Книги - ювіляри 2022

 Рекомендую подивится роліки та завітати до шкільної бібліотеки, обрати рекомендовані книги  для покращення успіхів у  навчанні.

 З повагою  бібліотекар Любов Михайлівна .

https://youtu.be/sPzxuMFxKMg українські 

https://youtu.be/sWoXXH8boiU дитячі

https://youtu.be/a40IVWQ184Y зарубіжні

bottom of page