top of page

Умови доступності для навчання осіб з особливими освітніми потребами 

Інклюзивне навчання

Що таке інклюзивне навчання?

ЮНЕСКО визначає інклюзивне навчання як «процес звернення і відповіді на різноманітні потреби учнів через забезпечення їхньої участі в навчанні, культурних заходах і житті громади та зменшення виключення в освіті та навчальному процесі». Мета інклюзивного навчання – покращення навчального середовища, де гарантується забезпечення потреб учнів і повага до їх здібностей та можливості бути успішними. «Інклюзивне навчання – це комплексний процес забезпечення рівного доступу до якісної освіти дітям з особливими освітніми потребами шляхом організації їх навчання у загальноосвітніх навчальних закладах на основі застосування особистісно-орієнтованих методів навчання з урахуванням індивідуальних особливостей навчально-пізнавальної діяльності таких дітей» (Концепція розвитку інклюзивної освіти. Наказ МОН від 01.10.2010 № 912). Інклюзивне навчання означає, що всі учні можуть навчатися в школах за місцем проживання, в загальноосвітніх класах, в яких в разі необхідності їм буде надаватися підтримка як у навчальному процесі, так і з перепланування школи, класів, програм і діяльності, щоб всі учні без виключення навчалися і проводили час разом.

Інклюзивне навчання:

  • ·          Ґрунтується на правах людини і принципах рівності. 

  • ·         Спрямоване на всіх дітей і дорослих, особливо тих, хто є виключеним з загальної системи навчання. 

  • ·         Це процес усунення бар’єрів в системі освіти та системі підтримки.  

 

Основа інклюзивного навчання

Всі учні: 

  • ·         Можуть навчатися різними методами і в різний період часу. 

  • ·         Мають індивідуальні здібності й особливості.  

  • ·         Хочуть відчувати, що їх розуміють і цінують. 

  • ·         Мають різне походження і бажають, щоб їх відмінності поважалися. 

  • ·         Пізнають скрізь.

     

Хто такі діти з особливими потребами?

Термін «діти з особливими потребами» стосується дітей до 18 років, які потребують додаткової навчальної, медичної і соціальної підтримки з метою покращення здоров’я, розвитку, навчання, якості життя, участі в громаді, тобто включення. Сьогодні в Україні немає єдиної офіційної термінології для характеристики дітей з особливими потребами.

 

      Зараз у  КЗ «Преславська гімназія імені академіка Миколи Державіна»  пропонується навчання для дітей з особливими освітніми потребами для дітей з порушенням мовлення, розумового розвитку та з затримкою психічного розвитку.

      В закладі освіти не має:

  • 1. Пандуса, обладнаного поручнями.

  • 2. Столів, придатних для письма на інвалідному візку.

  • 3. Туалету, обладнаного універсальною кабіною для осіб, які пересуваються на колісних кріслах.

bottom of page